Ciepły montaż – Najczęściej zadawane pytania
Tradycyjne metody montażu okien zaczynają powoli znikać i to bardzo dobrze! Ciepły montaż przynosi dużo więcej korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i zdrowotnych. Nie warto używać przestarzałych metod, skoro na rynku dostępne są nowe i lepsze sposoby. Odpowiadamy na Najpopularniejsze pytania związane z tym tematem.
Ile kosztuje ciepły montaż?
Tego rodzaju montaż będzie nieco droższy, niż standardowy. Warto jednak pamiętać o tym, że płacimy tutaj za dobrą jakość i można traktować tego rodzaju koszt jak inwestycję. Pieniądze te bardzo szybko zaczną się zwracać, bo będziemy płacić dużo mniej za ogrzewanie pomieszczeń. Odpowiednia izolacja okien będzie miała tutaj kluczowe znaczenie. Mówiąc prościej, jeśli okna będą szczelne, nie będziemy tracić ciepła, które wytwarzamy przez kosztowne ogrzewanie.
Co wpływa na cenę ciepłego montażu?
Przede wszystkim jest to wyższa jakość materiałów, ale musimy też liczyć się z tym, że płacimy za umiejętności i czas ekipy remontowej. Wykorzystanie tej metody wymaga specjalnych zdolności, których wciąż nie mają wszyscy budowlańcy w Polsce. Dlatego warto pamiętać, że w cenę nie wliczają się same materiały, ale też usługa zamontowania samych okien.
Jaka jest różnica między ciepłym montażem, a standardowym?
Mamy tutaj ogromną różnicę jeśli chodzi o sam proces montażu. W standardowej wersji używamy tylko jednej pianki, która nie izoluje okien zbyt dobrze. Okazuje się, że jest to bardzo przestarzała metoda, której zwyczajnie nie opłaca się używać. Podczas ciepłego montażu wykorzystujemy 3 różne warstwy izolacyjne, które w połączeniu ze sobą dają właściwy efekt. Tylko w ten sposób będziemy mogli osiągnąć odpowiednią izolację i energooszczędność. Inną ważną różnicą jest to, że standardowy montaż zupełnie nie nadaje się do energooszczędnych okien. Jeśli z niego skorzystamy, nasze okno straci wszystkie swoje właściwości i będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Czy okno z ciepłym montażu chronią przed wilgocią?
Zdecydowanie tak i jest to jedna z ich największych zalet. Wilgoć, która dostaje się do przestrzeni między oknem a ścianą może nie tylko pogarszać kondycję pianki, której użyliśmy do montażu, ale też zmieniać jakość powietrza w pomieszczeniach. W związku z tym, mogą tworzyć się grzyby na ścianach, które są wyjątkowo niezdrowe. Ich obecność może powodować różne choroby, niektóre z nich będą nawet śmiertelne. Wilgoć w mieszkaniu pogarsza też komfort życia, co z pewnością wpłynie na całą rodzinę. Dużo lepiej jest zainwestować nieco więcej pieniędzy w odpowiednie mechanizmy izolujące okna od świata zewnętrznego. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że są one zamontowane prawidłowo.